ساربوک

مشروح خبر

چهارمین آیین تجلیل از یاوران کتاب

چهارمین آیین تجلیل از یاوران کتاب به همراه مراسم رونمایی از دو اثر ارزنده در تاریخ چهارشنبه 22 آذرماه و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کاشان در شعبه تلگرافخانه‌ی کتابفروشی سابوک برگزار می شود.

در این مراسم از دو کتاب «ورزانامک، جستارهای برزک شناسی» و «تاریخچه نایبیان و اسناد قنات سرداری در برزُک» به قلم سید مرتضی طاهری برزکی که با حمایت نشر ساربوک چاپ شده است، رونمایی خواهد شد.

 

 


 

  • یاوران کتاب چیست؟

همواره در راستای رسیدن به ایده آل های هر فعالیت، تمرکز بر دارایی های موجود تا تعالی فعالیت، از ضروریات است. حوزه کتاب و کتابخوانی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست و در میان دارایی های این حوزه منابع انسانی تاثیرگذار اهمیت دو چندانی دارند.

در طول سال ها تا به امروز بودند و هستند کسانی که پاسداشت زحمات و فعالیتهای ایشان در خلق، اکتساب، ترویج و تسهیم و استقرار و دسترسی صحیح این فرهنگ ضرورت این جایگاه است. فرهیختگانی که نه به دلیل جایگاه شغلی، نه به یمن تمول مالی و نه به واسطه رسیدن به نام خاصی صاحب احترامند، که به واسطه عشق و عشق و عشق به کتاب و کتابخوانی و همه فضیلت های همراه با آن شایسته تجلیل و تقدیرند.

در منطقه فرهنگی کاشان ما با این توجه به این ضرورت، وظیفه خود دانستیم که ایده تجلیل از یاوران کتاب را اجرایی نماییم. و امسال در چهارمین برگ از این آیین، ادای دین می کنیم به همه تاثیرگزاران فرهنگ مطالعه وحوزه کتاب و کتابخوانی.

ما معتقدیم هر آن که دغدغه ای پیرامون توسعه این فرهنگ دارد وارسته است و شایسته سپاس. یاوران کتاب مهمترین عناصر توسعه فرهنگ مطالعه اند.

هرآن که جانب اهل وفا نگه دارد /  خداش درهمه حال از بلانگه دارد

حضور علاقه مندان به اندیشه و آگاهی در این مراسم آزاد است.

 

 http://sarbook.ir/post

دیدگاه خود را بنویسید

جهت ارسال دیدگاه وارد شوید

درحال بارگذاری، لطفا کمی صبر کنید