ساربوک

مشروح خبر

حضور ساربوک در نمایشگاه مطبوعات

معصومه ابتکار در نمایشگاه مطبوعات واقع در مصلی تهران در مصاحبه با خبرنگار ساربوک، در رابطه با موضوع سلامت زنان آسیب پذیر در اجتماع اظهار داشت: در این بخش برنامه های فرابخشی فراوانی وجود دارد که برنامه اصلی آن برعهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. همچنین وزارت ورزش و جوانان نیز در این حوزه در بخش نشاط بخشی نقشی کلیدی دارد. برنامه ما به این صورت است که ابتدا در حوزه سلامت به مبحث پیشگیری قبل از آسیب و سبک زندگی سالم بپردازیم.

وی در رابطه با سبک زندگی سالم بیان کرد: وزارت بهداشت در سبک زندگی سالم نقشی اساسی دارد و این آموزش از سازمان آموزش و پرورش شروع می گردد. خوشبختانه امسال در این رابطه اقدامات مفیدی صورت گرفته است که از جمله آن می توان به چاپ 3 کتاب در زمینه اعتیاد، کتاب انسان ومحیط زیست و بحث مهارت های زندگی که این مورد توسط رئیس جمهور کشور نیز بسیار مورد تاکید قرار گرفته است، اشاره داشت.

 معاون امور زنان و خانواده گفت: ما اگر می خواهیم به زنان، خانواده و جامعه سالم دست یابیم، این آموزش ها باید از سطوح ابتدایی آغاز گردد و جوانان ما باید نسبت به سلامتی خود و رفتارهای پرخطر که ریشه در انتخاب های ناآگاهانه دوران نوجوانی دارد، آگاه باشند.

 ابتکار افزود: ریشه مشکلات ما در این است که جوانان عزت نفس نداشته و قدرت نه گفتن ندارند و نیاز است که نسل جوان بتواند در خانواده و جامعه مسائل و مشکلات خود را مطرح کند و سپس به آنها کمک شود تا مشکلات خود را به بهترین نحو ممکن حل نمایند و این معزلات و مشکلات فقط با آگاهی و عزت نفس حل می شود.

 وی بیان کرد: امروز مبحث سلامت روحی و روانی بسیار پر اهمیت بوده و ورزش زنان و دختران امری واجب است و فعالیتی تفننی محسوب نمی گردد.

معاون امور زنان و خانواده در رابطه با آسیب های اجتماعی افزود: در این رابطه طرحی تحت عنوان تاب آوری اجتماعی مطرح گشته که تا به حال در 370 نقطه کشور اجرا شده است.  تا به حال مراحل اولیه این طرح تمام شده و گزارش کاملی از عملکرد این طرح نیز ارائه گشته است. اساس این طرح بر این است که مردم به عزت نفس کافی دست پیدا کرده و فرد آسیب دیده بتواند از این آسیب ها صحبت کند تا بتوانیم به کمک مشاوران و تحصیل گران نقشه راهی برای تاب آوری بیشتر بیابیم. فاز دوم این طرح نیز امسال آغاز می گردد.http://sarbook.ir/post

دیدگاه خود را بنویسید

جهت ارسال دیدگاه وارد شوید

درحال بارگذاری، لطفا کمی صبر کنید